+48 535 351 153

marcin@malek.tv

Blog o animacji

Animacja Techniczna Instruktażowa 3D

Animacja Techniczna 3D

Dzięki animacji 3D możemy w prosty sposób pokazać to, co jest trudne w uchwyceniu tradycyjnymi metodami filmowymi. Wirtualna kamera może wejść wszędzie tam, gdzie prawdziwa nawet nie sięga.

Mieliśmy przyjemność tworzyć animację techniczną 3D ukazującą krok po kroku montaż na podłodze folii grzewczych firmy Termofol. Ważnym założeniem powstawania animacji było to, aby film prezentował cały proces w ciekawej wizualnie formie oraz dokładnie podkreślał pewne niuanse, które pojawiają się podczas montażu.

Firmie zależało aby animacja techniczna 3D była czytelna i zrozumiała.
Zaproponowaliśmy aby wprowadzić spokojną, mało dynamiczną pracę kamery. Uznaliśmy, że szybki ruch choć świetnie prezentuje się w filmach reklamowych, gdzie głównym celem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta, tak w tym przypadku mając do wykonania animację instruktażową, taki zabieg mógłby mocno utrudnić odbiór i zrozumienie przez klienta tego co dzieje się na ekranie.

Drugim elementem zapewniającym przejrzystość wizualizacji było wyodrębnienie procesu montażu z tła, jego kontekstu aby lepiej zaprezentować proces docelowemu klientowi.

Zależało nam na precyzyjnym oddaniu rzeczywistości, aby w miarę możliwości i w zakładanym budżecie osiągnąć fotorealizm w animacji 3D.

Przed przystąpieniem do prac otrzymaliśmy od klienta fizyczne przedmioty tj. narzędzia i inne elementy niezbędne przy montażu. Naszym zadaniem było wymodelowanie tych obiektów w technice 3D.

Efektem końcowym naszej pracy jest animacja techniczna 3D skierowana bezpośrednio do klientów firmy Termofol, która prezentuje poszczególne etapy montażu folii.

Czy Ty również potrzebujesz zaprezentować swój produkt w idealnym świetle, przekroju lub w formie animacji reklamowej pokazującej sposób działania?

Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu.